Lider Erdoğan’dan KDV dayanağı muştusu

kolluk

New member
Lider Erdoğan’dan KDV dayanağı muştusu Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta, “Aşılamada atılımla birlikte inşallah daima birlikte yeni bir periyoda giriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Otelimizin turizm bölümüne, ülkemize, NG Kümeye güzel olmasını diliyorum. Toplam 5 milyar liralık yatırımla 1200 istihdam eğini ortaya çıkardıkları için tebrik ediyorum.

YENİ PERİYODA GİRİYORUZ

Türkiye turizmde hala büyük yatırım ve çıkar potansiyeli barındıdan bir ülkedir. Kendisi de dal ortasında olan Kültür ve Turizm Bakanımız, yurt içi ve haricinde her türlü adımı attı. Onun için de gidilmedik ülke bırakmadı. Almanya, İngiltere, Rusya, bütün bunlarla görüşme yapılırken biz de telefon diplomasimizi ağır bir biçimde devam ettirdik. Bu ülkelerden muştular gelmeye başladı.

Sıhhat hizmetleri konusunda da benim diyen ülkelerin yapmadıklarını ülkemizde yaptık. Turizmde Türkiye başarabilecek mi diye bekleyenlere en hoş karşılık oldu. Aşılamada atılımla bir arada inşallah daima birlikte yeni bir periyoda giriyoruz.

TURİSTLER TÜRKİYE’DEN VAZGEÇEMİYOR

Ülkemiz seyahat kısıtlamaları listelerinden çıkmaya başladı. Rusya’nın sonucunı da memnuniyetle karşılıyoruz. NATO Tepesi’nde sayın Macron ile görüşmenin meyvesini aldık, Fransa da olumlu adımını attı, atıyor. Önümüzdeki haftalarda sürecin daha da hızlanacağı anlaşılıyor.

16 milyon konuğu geçen yıl ağırlamıştık. Bu yıl epeyce daha büyük sayılara ulaşacağız. Yatırımcılarımıza yeni periyoda hazırlanmalarını tavsiye ediyorum. Türkiye’de tatil yapan turist ülkemizden kolay kolay vazgeçemiyor. Hem ülkemizi yeğleyenler tıpkı vakitte Türkiye kazanıyor.

TURİZME KDV DAYANAĞI MUŞTUSU

Turizm kesimini desteklemeyi sürdürüyoruz. Her ne kadar birileri tenkit konusu haline getirse de biz milletimiz için en doğrusunu yapmaya kararlıyız. KDV dayanağını de Mehmet Beyefendi sıkıştırdı. Haziran sonuna kadar uzattık. Pazartesi Kabine daha sonrası turizmde KDV dayanağı konusunda muştuyu vereceğim. Önümüzdeki haftalarda seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının hızlanacağı anlaşılıyor. Turizmcilerin dönemin ikinci yarısını değerlendirebilmelerini temin edebileceğiz.

Salgının geride kalmasıyla amaçlarımıza ulaşacağız. Yatırımcılarımızın morallerinin yerinde olduğunu görüyorum. Kesime biz de devlet olarak her türlü kolaylığı göstermeye devam edeceğiz. Sıkıntısı ülke millet olmayanlar bunu anlayamaz. Türkiye’yi büyütmek için gece gündüz çalışıyoruz.

Bu otel bunlardan bir tanesi. 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü yapılmış onlar buna aldırış etmeden yatırımlarına devam ettiler. İnanmak bu. Allah sıhhat ömür verdiği sürece ülkemizin hizmetinde olacağız. Sıhhat, savunma, besin, dokumada dünya markası olana kadar durmayacağız.

Devamlı genişlettiğimiz destinasyonlarımızla amaçlarımıza yaklaşıyoruz. Bu kalkınma gayretinde turizm kesiminin katkıları için şükranlarımı sunuyorum.