‘Kız arkadaşım Instagram’da seni aratmış?’ tartışması kanlı bitti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
‘Kız arkadaşım Instagram’da seni aratmış?’ tartışması kanlı bitti Olay, 16 Aralık perşembe günü Yıldırım Mahallesi Ali İzzetbegoviç Parkı’nda meydana geldi. Teze göre, Yasin Semih Demirok, Instagram hesabını incelediği kız arkadaşının aramalar sekmesinden Nabi B.’nin ismini arattığını fark etti. Demirok, kıskançlık krizine girerek, bayan kuaförlüğü yapan Nabi B. ile mesajlaştı. Akabinde Yasin Semih Demirok 2 arkadaşını da yanına alarak, Azeri asıllı Nabi B. ile sözleştikleri parkta buluştu. Arkadaşlarına uzaklaşmalarını söyleyen Yasin Semih Demirok, Nabi B. ile ortalarında bir süre tartıştı. Tartışma kararı Nabi B. silahla Yasin Semih Demirok’u göğsünden vurarak kaçtı. Yasin Semih Demirok kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak ömrünü kaybetti.

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, kuşkulu Nabi B.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

“Her akşam gelsin diye bekliyorum lakin yok”

Anne Semra Demirok “Azeri asıllı, Nabi isminde bir şahısla görüşmeye gittiğini ve orada vurulduğunu biliyoruz yalnızca. Söylentiye göre kız arkadaşı sebep olmuş. Biz bu acımızla bir de neyin nasıl olduğunu bilmiyoruz. Ne yerdeyiz ne gökteyiz. Konuşmaya gidilen bir yerde silahla gelmek nedir? Ne oğlum ne ben bu şahsı tanımıyoruz. Ben o akşam birinci sefer o ismi duydum. ‘Nabi kim’ diye sordum, ‘Bir arkadaşım gelince anlatırım’ dedi. ’10-15 dakika ortasında gelirim anne’ dedi. 8 dakika daha sonra çocuğumun vurulduğunu öğrendim, 2 saat daha sonra öldü haberi geldi. Sonraki gün 15-20 dakikada biz çocuğu toprağa koyduk. O adam nasıl dışarıda gezebiliyor, teslim olsun bizim acımızı dindirsin. Bir hiç yüzünden oğlumun toprak altında olmasını kabullenemiyorum, idrak edemiyorum. Her akşam bekliyorum gelsin diye lakin yok” dedi.

“Acımız fazlaca büyük katlanılabilecek bir acı değil”

Baba Sedat Demirok da “Bizim için epey güç bir periyot. Acımız epeyce büyük, katlanılabilecek bir acı değil. Evdeydim o gece, badana boya yapıyordu kendi odasında. Bana ‘Biraz para verir misin? Kız arkadaşımla buluşup 10-15 dakika içerisinde döneceğim’ dedi. Ben de çıkartıp 100 lira para verdim. Oysa o Nabi denen şahısla buluşmaya gitmiş. Hastaneye gittiğimizde oğlum vurulmuştu. Ağır kanaması var dediler, 06.30 civarında mevt haberini verdiler bize. Benim bildiğim kadarıyla, kız arkadaşına Nabi bildiri atmış. Oğlum da bunu görmüş, oğlum da Nabi’ye yazıyor. Nabi de ‘O artık benim kız arkadaşım yerini söyle buluşalım’ diye pozisyon atıyor. 3 arkadaş pozisyona gidiyorlar. ‘Biz özel konuşacağız’ diyorlar oğlumun 2 arkadaşı gerisini dönüyor. Döndükleri anda silah patlıyor” diye konuştu.

“Arkamızı döndüğümüzde Yasin’i vurmuştu”

O gün Yasin Semih Demirok ile parka giden Barış Korkmazoğlu ise, “Yasin beni aradı şahsî bir problemim var gelir misin?’ dedi ben de gittim. Otomobille giderken kız arkadaşıyla ilgili olabileceğini söylemiş oldu. Buraya gelince Yasin bize şahısla özel konuşacağını söylemiş oldu. Biz de kenara geçtik. Arkadaşımla sohbet ederken ne bir küfür ne bir ses yükseldi, bir anda bir ses duyduk döndük. Döndüğümüzde şahıs silahını çekip direkt arkadaşımızı göğsünden vurmuştu. Silahını bize doğrulttu. Biz siper aldık çabucak bize de ateş eder diye. Silahı bize yanlışsız tutarak geri geri parktan dışarı çıktı” halinde konuştu.