Kibar Holding, Assan Gıda’yı Amerikalılara sattı

kolluk

New member
Kibar Holding, Assan Gıda’yı Amerikalılara sattı Kibar Holding, Assan Gıda’nın Kraft Heinz’a satışı için pay periyot kontratı imzaladı. Sürece ÜNLÜ & Co aracılık etti. Assan Besin, Rekabet Kurumu onaylarının alınması ve öteki ön şartların sağlanmasının akabinde, Susurluk ve İzmir tesislerindeki faaliyetlerine Kraft Heinz’in bünyesinde devam edecek.

Kibar Holding İdare Konseyi Lideri Ali Kibar, “Assan Besin, yenilikçi ve daima zenginleşen eser gamıyla hem yurtiçi birebir vakitte yurtdışı pazarlarda sağladığı müşteri memnuniyeti ile bölüme sürdürülebilir büyüme açısından örnek oldu. Bu muvaffakiyetlerin, Kraft Heinz üzere global bir önderin çatısı altında artarak devam edeceğine inanıyorum. Rekabetçi, katma kıymet yaratan ve verimli bir operasyonun sağladığı inanç ve cazibe ile, Kraft Heinz’in Türkiye’de uzun vadeli yatırım planlarını hayata geçirmesine kuvvetli bir platform sağlamak ve bu biçimde nitelikli direkt yabancı yatırımları Türkiye’ye kazandırmaktan gurur duyuyoruz” sözlerini kullandı.

“İŞ PORTFÖYÜMÜZ İLE İLGİLİ DEĞERLİ KARARLAR ALIYORUZ”

Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı ise “Kibar Kümesi olarak 20’yi aşkın küme şirketimizde 9 kesimde faaliyet gösteriyoruz. 5 bin kişilik büyük bir aileden oluşan Kümemizin yarım asra dayanan derin deneyimi ve esaslı yapısını koruyarak, iş portföyümüz ile ilgili değerli kararlar alıyoruz. Besin bölümünde büyük başarılara imza atan, ülkemizin birinci sos ihracatını yaparak yurtdışı pazarlarda da isminden kelam ettiren küme şirketimiz Assan Gıda’yı bu alanda global ölçekte en kuvvetli oyunculardan birine devrediyoruz. Bu süreç, Kibar Holding’in ileri teknoloji alanlarında, büyük ölçekli ve yüksek katma kıymetli yatırım ve iş birliklerine yönelik yeni teşebbüslerinde odaklanma ve kaynak yaratma açısından kıymetli adımlardan bir adedidir. Sürecin, taraflar için güzel olmasını diliyorum” diye konuştu.

“KRAFT HEİNZ’IN BÜYÜME STRATEJİSİNİN BİR PARÇASI”

Satın alma ile ilgili Kraft Heinz Milletlerarası Bölge Lideri Rafael Oliveira ise şu değerlendirmede bulundu: “Bu teşebbüsümüz, lezzet geliştirme odaklı memleketler arası büyüme stratejimizi hızlandırmak için kusursuz bir fırsat. İnanıyoruz ki Assan Gıda’nın yenilikçi sos ve domates eser portföyüne ek olarak büyüyen konut dışı tüketim dalındaki geniş dağıtım ağı ve başarılı takımıyla, Kraft Heinz’a, Türkiye’deki Heinz markasını büyütme ve Kraft Heinz’ın global ölçeği ve büyüme süratiyle birleşerek milletlerarası lezzet geliştirme platformumuzu daha da genişletme imkânı sunacaktır.’’