İş yeri sahibi dükkanındaki hırsızları telefonundan canlı canlı izledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İş yeri sahibi dükkanındaki hırsızları telefonundan canlı canlı izledi Fatih’te 4 kişi, kepengini kırdıkları gümüşçü dükkanından gümüş eşya ile kasayı çalarak kayıplara karıştı. İş yeri sahibi Necip Erdemir, hırsızlık anlarını cep telefonuna bağlı güvenlik kamerasından canlı izledi. Şikayet üzerine polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.


Olay, 8 Ekim Cuma sabah 05.00 sıralarında Molafenari Mahallesi Atik Alipaşa Medrese Sokak üstündeki gümüşçü dükkanında meydana geldi. Teze nazaran, sokağa gelen hırsızlar, dükkanın kepengini kırarak içeri girdi. Şüpheliler içeriden gümüş eşyaların yanı sıra dükkan kasasını alıp kayıplara karıştı. Hırsızlık anlarında telefonuna bildirim düşen iş yeri sahibi Necip Erdemir ise o anları canlı izledi. Şikayet üzerine polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.


‘100 kilogram mal çalmışlar’

Dükkan sahibi Necip Erdemir, “Bir gün evvel emniyetten aldığımız bilgiye göre komşu esnafın kilitlerini zorluyorlar. Zorlama niçinleri de sokakta bir hareketlilik olup olmayacağı. Bakıyorlar hiç bir hareketlilik yok, daha sonra geliyorlar buraya. Bir kişi otomobilde, bir kişi de sokağın başında nöbet tutuyor. Dört kişi de dükkana giriyor. Toplamda 2,5 dakikada kepengi kırarak, içeri girip 100 kilogram malımızı çalıyorlar. 100 kilogram malın ortalama girişi 100 bin dolar. Kasamızı alıyorlar. Kasamızda mal gelecek diye 250 bin lira kredi çektiğim para ve 50 bin lira da bir haftalık hasılatımız vardı” dedi.


‘Ben mevzuyu 2,5 dakikada anlatamıyorum, adamlar o denli profesyonel’

Yaşananları cep telefonundan canlı canlı izlediğini belirten Erdemir, tabirlerini kullandı.