Honor 60’ın tasarımı kesinleşti!

BarnaBi

New member
Honor 60’ın tasarımı kesinleşti! Huawei’nin 2019 yılında Çin devletiyle direkt irtibatı olduğu sebebi öne sürülerek kara listeye alınmasının akabinde sürdürebilirliği sağlamak gayesiyle yaptığı en dikkat çeken atılımlardan biri de Honor’un satılması oldu. Shenzen Zhixin New Information Technology Co. isimli konsorsiyumun bünyesine katılan şirket, günümüz itibariyle yaptırımlara takılmadan bölümdeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Counterpoint Research tarafınca yayınlanan raporlara göre, Çin pazarında eski sahibi Huawei’nin yanı sıra Xiaomi’yi bile geride bırakmayı başaran şirket, şu sıralar önümüzdeki günlerde tanıtılacak Honor 60 serisi ile gündemde. Üretici, yakın vakitte serinin standart modelinin dizaynını gözler önüne seren bir tanıtım görüntüsü paylaştı.


Honor 60, tüm ihtişamıyla görüntülendi

Honor 60 serisinin çıkış tarihi yaklaştıkça hakkında ortaya çıkan argüman ve raporların sayısında önemli bir artış kelam konusu. Hatırlanacağı üzere yakın vakitte telefonların lansman tarihi yayınlanan resmi bir posterle resmen duyurulmuştu. Artık de Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden standart modelin dizaynını eksiksiz bir biçimde ortaya koyan bir görüntü paylaşıldı. Pekala aygıt nasıl bir tasarım sunuyor?

Akıllı telefon, gökyüzü öğelerini bünyesinde barındıran degrade mavisi art panel dizaynına sahip. beraberinde sol üst köşede çift halkalı kamera konseyimi bulunuyor. Bu iki halkanın ortasına da makro ya da telefoto olması beklenen bir sensör pozisyonlandırılmış.


Buna ek olarak art panelde aygıtın tutuşunu kolaylaştıran eğri kenarlar bulunuyor. Ön tarafta kavisli bir ekran kullanan akıllı telefonun dört köşesi de oval bir yapıda. aslına bakarsanız paylaşılan görüntüde bu ayrıntılara ziyadesiyle vurgu yapılıyor.

Seri, Honor 60, Honor 60 Pro ve Honor 60 SE olmak üzere üç farklı modeli bünyesinde barındıracak. Aygıtların teknik özelliklerine dair epeyce fazla ayrıntı olmasa da, standart ve Pro modelin 66W, SE modelinin ise 40W süratli şarj takviyesine sahip olacağını söyleyebiliriz.


Honor 60 serisi, 1 Aralık TSİ 14.30’da düzenlenecek Çin aktifliği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Serinin küresel lansmanının ne vakit düzenleneceği ise şu an için bilinmiyor.


Pekala siz Honor 60’ın dizaynını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.