Google’dan iOS 15’e özel güncellemeler geldi!

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Google’dan iOS 15’e özel güncellemeler geldi! 20 Eylül prestijiyle Apple kullanıcılarının beğenisine sunulan iOS 15, odak modu, uzamsal ses, ve portre modu da dahil olmak üzere biroldukca yenilikle karşımıza çıktı. Önümüzdeki periyotta yeni özelliklerle de desteklenecek olan işletim sistemi, iPhone 6S‘ten başlamak üzere iPhone 13‘e kadar uzanan bütün iPhone modelleri için kullanılabilir durumda.

Google tarafınca yapılan açıklamaya bakılırsa, iOS platformunda bulunan biroldukca uygulama, iOS 15’in yeni özelliklerine uygun olarak güncellendi. Kullanıcıların işletim sistemi tecrübesini bir üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Google, şimdiden birfazlaca uygulamasını yeni işletim sistemine adapte etmiş durumda. Bilhassa iOS 15 kullanıcılarını gereksiz bildirimlerden uzak tutmayı hedefleyen odak moduna dair geliştirmeler yapıldı.

Google tarafınca güncellenen uygulamalar ve yenilikler

Google tarafınca yayınlanan güncellemeler içinde birinci dikkat çeken uygulamalar Fotoğraflar ve YouTube Music. Her iki uygulama da XL widgetlar ve odak moduna özel olarak geliştirildi. birebir vakitte, iOS 15 ile birlikte kullanıcılara sunulan ve daha güçlü bir arama tecrübesi vadeden Spotlight özelliği de desteklenmeye başladı.

Google tarafınca iOS 15‘e özel olarak güncellenen bir öbür uygulama ise Haritalar. Odak modu için özel olarak geliştirilen Haritalar, bildirimlerinizin olabildiğince süratli ve isabetli gelmesini sağlayacak. Buna rağmen, gereğince acil olmayan yahut etkileşim gerektirmeyen bildirimleriniz, uygun bir vaktinizde denetim etmeniz için Bildirim Merkezi‘ne gönderilecek.

Geçtiğimiz devirde, yaklaşık 3 ay boyunca hiç bir iOS uygulamasına güncelleme getirmeyen Google, Apple kullanıcılarının reaksiyonunu çekmişti. 2020’nin Aralık ayından, 2021 Şubat’ına dek devam eden süreç, geliştiricinin YouTube’a getirdiği güncelleme ile son bulmuştu. Google, daha birinci günden iOS 15 için yaptığı güncellemelerle, yeni periyotta Apple kullanıcılarına daha fazla eğileceğinin sinyallerini veriyor.

Google tarafınca yapılan açıklamada, kalan bütün uygulamaların da iOS 15 için güncelleneceği ve Eylül ayı sonuna kadar kullanıcılara sunulacağı açıklandı. Pekala sizler Google tarafınca yapılan güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.