Geçtiğimiz Hafta Televizyon ve Dizi Dünyasına Damgasını Vuran Olaylar ve Son Dakika Gelişmeleri!

kolluk

New member
21-28 Kasım tarihleri içinde televizyon ve dizi bölümüne damgasını vuran olayları ve son dakika gelişmelerini sizler için derliyoruz!

Bakalım dizi ve televizyon dünyasında geçtiğimiz hafta neler yaşanmış?

1. MasterChef Türkiye izleyicileri dün akşam keyifli anlara şahit oldu. Kaptanlık oyunu için midye dolma yapan yarışmacılardan Ayaz ve Burak Kaya finale kaldı. Bu esnada Fatma Ziya’nın “Ben 60 tane yerim” söylemiş olduğini duyan Mehmet Şef onu teze çağırdı.

2. Kaan Yıldırım ve Özge Gürel’i bir ortaya getiren Sipahi dizisi, birinci tanıtımı ve mevzusuyla dikkatleri üzerine çekmişti. Geçtiğimiz döneme damgasını vuran ve Sipahi dizisiyle benzerlik gösteren Teşkilat dizisinin imalcisi Burak Sağyaşar, Sipahi dizisine adeta ‘taklitçi’ dedi!

3. Geçtiğimiz hafta Berkin Gökbudak’la evlenen oyuncu Aslı Enver’in gebe olduğu için “Benim Adım Farah” isimli TV dizisi projesinden ayrıldığı sav edilmişti. Artık ise Aslı Enver’in yağım şirketine ödediği tazminat ölçüsü gündem oldu.

4. bir müddetdir ekranlardan uzak kalan başarılı oyuncu Aslı Enver’in FOX TV’de yayınlanacak olan Benim Adım Farah dizisiyle el sıkışması herkesi heyecanlandırmıştı. Ama geçtiğimiz günlerde evlenen hoş oyuncu bebek beklediğini duyurarak diziden ayrılmak durumunda kaldı. Yaşananların akabinde kanal son vakit içinderın yıldız oyuncusuna teklif götürdü.

5. Show TV’nin ses getiren üretimlerinden biri olan Baba dizisi, hem oyuncu takımı tıpkı vakitte kuvvetli hususuyla izleyici tarafınca epeyce seviliyor. Başrollerinde Haluk Bilginer, Tolga Sarıtaş üzere isimlerin bulunduğu dizinin üretim şirketi ise toplumsal medyadan makûs haberi duyurdu.

6. Esra Erol’da bir daha bizi şok eden bir olay yaşandı. Sevim isimli 14 yıllık evli 3 çocuk annesi karısını aramak için gelen Ali Beyefendi, eşinin toplumsal medyadan tanıştığı Resul ile kaçtığını tez etti. Resul’un eşi ise gebeyken aldatıldığını ve hem kendinin birebir vakitte bebeğinin hayatını etkileyecek durumlar yaşadığını söylemiş oldu.

7. Parıltı Viral’in Beyaz TV ekranlarında yıllardır sunuculuğunu üstlendiği “Hayatta Her Şey Var” isimli programa 50 yaşındaki bayan seyircinin itirafları damga vurdu. bayanın eşiyle ilgili anlattıkları ağızları açık bıraktı.

8. Doğduğun Konut Kaderindir, Paklar Apartmanı, Camdaki Kız, Yalı Çapkını, Kırmızı Oda ve daha biroldukca dizinin uyarlandığı romanların muharriri Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu kitapları, hastaları ve kendi hakkında merak edilen soruları TV100 kanalında yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Evvel Konuştum programında cevapladı.

9. Survivor’ın akabinde ününe ün katan ve Turbo lakabıyla anılan Turabi, yaptığı enteresan toplumsal medya paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Turabi’nin bu seferki paylaşımları “Yetişkin sinema yıldızı mı oldu?” sorusunu akıllara getirdi.

10. 14 yıllık evli 3 çocuk annesi eşini aramak için Esra Erol’a gelen Ali, eşi Sevim’in yanına kaçtığını ve alaka yaşadığını argüman ettiği Resul’le (Mümin) canlı yayında yüzleşti. Resul’ün “Karım üzere ben de 5 yıldır lohusa sendromu yaşıyorum” kelamları karşısında ise yeni baba olan Arda Türkmen kendini tutamadı ve yaptığı paylaşımla takipçilerini güldürdü.

11. Survivor’ın akabinde müzik dalına giriş yapan eski Survivor yarışmacısı Aleyna Kalaycıoğlu, geçtiğimiz günlerde 8.Altın 61 Ödüllerinde “Yılın En Düzgün Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülünün sahibi oldu. Bu haberin akabinde eski dostu Ayşe Yüksel yaptığı paylaşımla kızdıran bir gönderme yaptı.

12. Yalı Çapkını dizisinin beğenilen oyuncusu Afra Saraçoğlu, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Hoş oyuncu, uzun müddettir meslektaşı Mert Yazıcıoğlu ile beraberlik yaşıyor. Beğenilen çift, dün toplumsal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla herkesi güldürdü.

13. 2008 yılında başlayan ve 3 farklı kanalda 8 dönem yayınlanan 1 Bayan 1 Erkek dizisi geri dönüyor! Demet Evgar ve Emre Karayel, akıllara kazınan 1 Bayan 1 Erkek dizisinden birinci tanıtım görüntüsünü paylaştı!

14. FOX’un en sevilen dizisi Yasak Elma bu dönem son defa seyircisi ile buluşuyor. Kıssası ve eğlenceli oyunluklarıyla bir arada 6 dönemdir öyküsüne devam eden dizi, toplumsal medyanın en konuşulan üretimlerinden ayrıyeten. Yasak Elma’nın geçtiğimiz kısmında yayınlanan bir sahne Twitter’da gündem oldu. Binlerce hemşire ve sıhhat vazifelisi diziye öfkelenirken, özür dilemeleri için davette bulunuldu.

15. MasterChef 2021 dönemini ikinci olarak tamamlayan Barbaros Yoloğlu, bir daha sonraki dönem için planlanan MasterChef All Star takımına dahil olmayı reddetti. Lakin bir daha de TV8’den ayrılamayan Barbaros’un yeni seçimi reaksiyon çekti!

16. Zihinsel pürüzü bulunan 25 yaşındaki kızı Melike’nin, 11 yılda 30’dan fazla sefer meskenden kaçtığını, kimi vakit meskene gebe kalıp geldiğini söyleyen anne, Müge Anlı’dan yardım istedi. 3 farklı erkekten 4 çocuğu olan Melike, hayat kıssasıyla Müge Anlı ile Tatlı Sert’e damgasını vurdu.

17. Bu dönem da ekranlarda birbirinden başarılı üretimler izleyicilerle buluşuyor. Bu üretimlerden biri olan Kapımdaki Dedektif, tanıtım fragmanıyla herkesi heyecanlandırdı. Başarılı oyuncu Eda Ece ve ünlü sunucu İbrahim Selim’in yeni programı Kapımdaki Dedektif’in yayın tarihi ise muhakkak oldu.

18. Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına katılan 32 yaşındaki Rukiye, eşi ve eltisiyle ilgili akıllara sakinlik veren birtakım savlar ortaya attı. Eşiyle yengesinin birlikte olduğunu belirten Rukiye’nin anlattıkları bir yandan ağızları açık bırakırken öteki yandan eşi Yılmaz’ın argümanı da şaşırttı.

19. Türk televizyonlarının efsane programlarından birisi olan Kısmetse Olur’un en tanınan damat adayları Adnan Kızıltaş ve Semih Kurtulmuş yıllar daha sonra bir ortaya geldi! 6 yıl daha sonra birebir pozu veren Adnan ve Semih’i aileleriyle görür görmez ‘Vay be!’ demeye hazır mısınız?

20. 4 çocuğunu ve eşini terk edip TikTok’ta tanıştığı 15 yaşındaki çocukla kaçan Gülizar günler daha sonra Esra Erol’da verdiği sonucu deklare etti. Eşiyle yüzleşen Gülizar’ın sonucu ne oldu?

21. Gülseren Budayıcıoğlu’nun tıpkı isimli kitabından uyarlanan Camdaki Kız dizisi, Kanal D ekranlarına damgasını vurmaya devam ediyor. Nalan ve Sedat içinde haftalardır beklediğimiz yüzleşme sonunda gerçekleşti! Cana’nın gebe olduğunu öğrenen Nalan’ın, Sedat’a attığı tokat içimizin yağlarını eritirken izleyici ‘Sonunda!’ diyerek derin bir nefes aldı!

22. Son devirlerde Netflix’te yayınlanacağı rivayet edilen 1 Bayan 1 Erkek dizisinin, Emre Karayel ve Demet Evgar tarafınca paylaşılan ve yeni dönemden bir kesit olarak düşünülen görüntünün perde gerisinden epey farklı bi’ iş çıktı!

23. Eyvah Kızım Büyüdü, Kuzenlerim ve Emret Kumandanım üzere unutulmaz üretimlerle ismini duyuran Arda Kural toplumsal medyanın öne çıkan isimleri içinde yer aldı. Yerli DiCaprio olarak anılan Arda Kural’ın uzun vakit daha sonra ekranlara döneceği konuşulmaya başladı. Acun Ilıcalı ile görüştüğü söylenen ünlü oyuncunun Survivor 2023 takımında yer alacağı savı ise kısa müddette gündem oldu.

24. Tv8 ekranlarının dikkat çeken üretimlerinden Tuzak, televizyon gündeminin öne çıkan imali oldu. Başrollerinde Akın Akınözü, Bensu Soral, Talat Bulut ve İstek Kocaoğlu üzere başarılı isimlerin yer aldığı üretimin sevenlerine üzücü bir haber geldi. Yayın saati değişen Tuzak dizisinin final yapacağı tezi gündem oldu.

25. MasterChef’te son haftalara girmişken yarışmacılar içinde tansiyon yükseliyor. Sık sık tartışmalarda taraf olan Fatma Işık, bu sefer Gamze ile birbirine girdi.

26. Yayımlandığı periyoda damga vuran Çocuktan Al Haberi programıyla ekranlarımıza konuk olan minikleri hatırlarsınız. 3 yetişkin yarışmacının, birbirinden tatlı ufaklıklara sorulan sorulara ne karşılık verdiklerini iddia etmeye çalıştıkları müsabaka çok seviliyordu. Son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan keyifli programda yer alan çocuklar, büyümüş halleriyle gündeme geliyorlar. Çitos Efe, Kutu Bebek Ebrar ve Prenses Nisan Aktaş’ın akabinde Atarlı Efe Dabak’ın son hali dikkat çekti.

27. Star TV’de cuma akşamları yayınlanan Yalı Çapkını dizisi gerek konusu, senaryosu gerek de gerçek bir kıssadan hayat bulan karakterleriyle dikkat çekiyor. Dizide, sevgilisinin evli olduğunu bile bile bağını sürdüren Pelo karakterine hayat veren Buçe Buse Kahraman, seyircilerin yaptığı yorumlardan bezdi.

28. Son olarak Mahkum dizisinde uzunluk gösteren İsmail Hacıoğlu, ekranlardan uzun mühlet uzakta kalamadı. Dizisinin final yapmasının akabinde kısa bir süre geçmişken, ünlü oyuncunun yeni bir üretimle el sıkıştığını öğrendik. Oyuncu pek de uzağa gitmeyerek bir daha FOX ile anlaşmış. Pekala İsmail Hacıoğlu’nun yeni dizisi ne olacak?

29. MasterChef’e bu hafta Gamze ve Fatma Işık içindeki hengame damga vurdu. 10 yarışmacı adım adım finale giden yolda elenmemek için yarışırken, bu hafta eleme sisteminin değişmesiyle adeta şok oldular. Bakalım 27 Kasım’da MasterChef’te kim elenmiş?