Galaxy Z Fold rakibi geliyor: OPPO Find N

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Galaxy Z Fold rakibi geliyor: OPPO Find N OPPO’nun sır üzere sakladığı katlanabilir telefonu ile ilgili birinci ayrıntılar ortaya çıktı. Şirket, OPPO Find N modelinin tanıtım tarihini deklare etti.

Samsung, Huawei ve Xiaomi’den daha sonra katlanabilir telefon üreten şirketler içinde OPPO da katıldı. Sızdırılan görüntü göz önünde bulundurulduğunda, OPPO’nun tanıtacağı modeli Samsung Z Fold ailesine benzeyecek.

OPPO’dan katlanabilir telefon atağı: Find N tanıtım tarihi belirtildi

Sızıntılara göre OPPO Find N, gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak. 5nm teknolojisi ile üretilen Snapdragon 888 işlemcide 1adet 2,84 GHz ARM Cortex-X1, 3 adet 2,40 GHz 3 x ARM Cortex-A78 ve 4 adet 1,8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor. Grafik arabirimde ise Adreno 660 mevcut.

OPPO Find N modelinin prototipini 2018 yılında geliştirdiklerini belirten OPPO, dala yeni bir soluk girmek istediklerinin altını çizdi. Sızdırılan tanıtım görüntüsünde yer alan aygıt, Samsung Galaxy Z Fold modeline benzerliğiyle dikkat çekiyor.

so here are the official trailer of OPPO find N a flashlight foldable.#OPPOINNODAY2021 #OPPO #oppoFold #oppofindN https://t.co/dYPSo1tC0B pic.twitter.com/ee7AyZyMeS

— Piyush Bhasarkar (@IndianTech_1) December 9, 2021

Sızdırılan tanıtım görüntüsündeki aygıtta ön kamera deliği bulunmuyor. OPPO’nun katlanabilir telefonda ekran altı kamera teknolojisi kullanacağı varsayım ediliyor.

Üçlü kamera dizilimine sahip cihazda 50 Megapiksel IMX766 ana kamera, 16 Megapiksel Sony IMX481 ikinci kamera ve 13 Megapiksel Samsung ISOCELL S5K3M5 üçüncü kamera yer alıyor. Öz çekim için 32 Megapiksel lens tercih edilmiş.

Şirketin paylaştığı görseller içinde AR gözlük ve kendi geliştirdiği işlemci ile ilgili kimi bilgiler de yer alıyor. 14 Aralık’ta tanıtacağı belirtilen AR gözlük ve işlemci, OPPO’nun taşınabilir aygıt piyasasındaki hakimiyetini artıracak.

12 GB RAM ile tanıtılacağı sızdırılan aygıtın depolama ve ekran ayrıntıları ne yazık ki bilinmiyor. OPPO, 15 Aralık’ta birinci katlanabilir modeli olan Find N’i de tanıtacak. Ayrıyeten sızdırılan bilgilere nazaran OPPO Find N modeli, 2.200 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek.