Fırtınada caminin minaresi uçtu: O anlar kamerada

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Fırtınada caminin minaresi uçtu: O anlar kamerada Aydın’ın Nazilli ilçesinde apansız bastıran sağanakla birlikte tesirli olan fırtına, minarelerin külahını devirdi, çatıları uçurdu, ağaçları devirdi.

Kent merkezi ve birtakım ilçelerinde, saat 15.00 sıralarında birdenbire başlayan sağanak ile birlikte fırtına tesirli oldu. Yaklaşık 15 dakika süren yağmur ve fırtına İsabeyli Mahallesi’nde ağaçları kökünden söküp, devirdi. Galericiler sitesinde ise bir oto galerinin çatısının çökmesine niye oldu. Çöken çatı arabaların üzerine düştü, galeride ve araçlarda büyük çapta maddi zara oluştu.

Cami külahı arabanın üzerine düştü

Nazilli’deki 36 yıllık Garaj Mescidi’nin her iki minaresinin fırtına niçiniyle külahları yerinden sökülüp, düştü. Bu sırada yoldan geçen 2 bayan, külahlardan birinden son anda kaçarak kurtuldu. O anlar etraftakiler tarafınca cep telefonuyla görüntülendi. Öbür minarenin külahı ise o sırada cami önünde seyyar satıcılık yapan Mehmet İşçen’in arabasının üzerine düşüp, maddi hasara niye oldu.

‘İlk kere bu biçimde bir şey yaşadım’

Mevtten son anda kurtulan İşçen, “Bir anda yağmur yağdı, ben de o sırada tezgahtaki malımı topluyordum. Malı otomobile koydum, kasaları koyarken, minarenin uçan modülleri üzerime geldi. Canımı kurtarmak için geriye kaçtım. 26 yıldan beri burada pantolon satıyorum. Birinci sefer bu biçimde bir şey yaşadım” dedi.