Federal Sağlık Bakanlığı’ndaki Carol şarkıcıları

BarnaBi

New member
9 Ocak 2014. Berlin St. Hedwig Katedrali’nden ilahi şarkıcıları, Epiphany Singing 2014 kapsamında Federal Sağlık Bakanlığı’nı (BMG) ziyaret etti. Yeni Yıl için kutsamalar getirdiler ve ihtiyacı olan çocuklar için para topladılar.

“Bir lütuf getirin, bir lütuf olun. Malavi’deki ve dünya çapındaki mülteci çocuklar için umut” – bu yılki Epiphany Singing’in sloganı bu. Gençlere müzikal olarak katedral şefi Harald Schmitt eşlik etti.

Federal Sağlık Bakanı Parlamenter Devlet Sekreteri Annette Widmann-Mauz, BMG’nin avlusunda “genç kraliçeleri ve kralları” kabul etti. Onlara BMG kursiyerlerinin son birkaç gün içinde bakanlık çalışanlarından topladıkları bağışı takdim etti.

Christ malikanesi benedicat – İsa bu evi kutsasın


Pek çok gönüllü tarafından desteklenen yaklaşık 500.000 çocuk ve genç, Almanya’daki hemen hemen tüm topluluklarda şarkı söyleyerek Epifani’ye katılacak ve Mesih’in kutsamasını malikanem benedicat insanların evlerine getirecek.

56. Dreikönigssingen kampanyasının odak noktası mülteci çocuklar. Bağışların, mülteci kamplarındaki çocukların içinde bulunduğu kötü durumu hafifletmeye yardımcı olması amaçlanıyor. Dünya çapındaki 45 milyondan fazla mültecinin neredeyse her iki kişiden biri çocuk. Birçoğu ebeveynlerini kaybetti, refakatsiz seyahat ediyorlar ve bu nedenle belirli tehlikelere maruz kalıyorlar. Ancak ebeveynleri veya akrabaları ile seyahat eden çocuklar da uçuş durumundan ve vatanlarını kaybetmekten muzdariptir.

Kampanya geçen yıl 43,7 milyon avro bağış topladı. Kindermissionswerk bu parayla Afrika, Latin Amerika, Asya, Okyanusya ve Doğu Avrupa’daki muhtaç çocuklara yönelik projeleri ve yardım programlarını destekliyor.