Ekonomik Market Alışverişi Önerileri

Felaket

New member
Ekonomik Market Alışverişi Önerileri
Market alışverişi bütçemizde önemli yer tutan bir harcama. Market alışverişini doğru yaparak bütçemizde başka ihtiyaçlarımız ya da hedeflerimiz için yer açabiliriz. İşte market alışverişinden tasarruf etmeni sağlayacak bilgiler ve taktikler…

Market alışverişi, ihtiyaçlarımızı karşıladığımız temel bir harcama. Gıda, temizlik malzemeleri, kişisel ihtiyaçlar vs… Peki ama market alışverişi sırasında yaptığımız, hiç düşünmeden sepete attığımız istek harcamaları ne durumda? Mesela abur cuburlar…

Cipsler, kolalar, krakerler, bisküviler, kekler… Bunlar ihtiyaç değil, sağlık için faydalı da değil ve küçük görünse de ay sonunda toplam tutar şaşırtan rakamlara ulaşabiliyor.

Moneye, abur cubur harcamalarını kontrol altına alman için sana tasarruflu bilgiler sunuyor. Henüz başlamadıysan, hemen buraya tıklayıp başlayabilirsin.

Şimdi gelelim tasarruflu market alışverişi için uygulayabileceğimiz taktiklere…

Market İhtiyaç Listesi
Alışverişe çıkmadan önce alman gerekenleri listelemek hem işini kolaylaştırır hem de gereksiz alışverişi önler.

Market Kampanya Takibi
İhtiyaçlarını listeledin, peki nereden alacaksın? En yakın marketten mi yoksa en hesaplı olandan mı? Marketler farklı günlerde farklı ürünler için kampanya yapar. Sen listeni bu kampanyaları takip ederek tamamlayabilir misin? Bakmakta fayda var.

Market Alışverişi Öncesi Tokluk Seviyesi
İnsan markete açken gidince her şeyi alası geliyor, yapma! Markete gitmeden karnını güzelce doyur, canın çekmesin.

Market Sepeti
Markette sepet mi kullanıyorsun, market arabası mı? Arabaların genişliği doldurdukça doldurma isteği yaratıyor. Sepetleri tercih etmek iyi olabilir.