Dizel özel tüketim vergisindeki artış: Karayolu taşımacılığında kargaşa

Hasan

New member
Hükümet, dizele özel önem vererek yakıt özel tüketim vergisi sistemini gözden geçirmeyi değerlendiriyor

İle ilgili 
Lucrezia Ciotti 
Yayınlandığı tarih 4 Ekim 2024, 17.16

Hizala tüketim vergileri yakıtlar üzerinde, böylece dizel Petrol ile aynı seviyede olan bu, Hükümetin bir sonraki hamlesi olacaktır. Haber, İtalya'nın Avrupa Birliği'ne sunmaya hazırlandığı belge olan Yapısal Bütçe Planı'ndan geliyor.

Dizel yakıtta ÖTV'de olası artış

İtalya'da, dizele özel önem verilerek, akaryakıta uygulanan özel tüketim vergilerinin olası revizyonu üzerine saatlerce süren tartışma ve gerilim yaşandı.

Unem'e göre, oranların uyumlaştırılması sonucunda motorinden alınan ÖTV'nin benzinle eşitlenmesi halinde bunun etkisi motorin fiyatlarında artış olacak. Litre başına 13,5 euro centKDV bileşeni dahil. Dolayısıyla bu hamle, ailelerin harcamalarının neredeyse yüzde 100 artmasıyla sonuçlanacak. 2 milyar euroHer bir çekirdek için yılda yaklaşık 70 Euro.

Ancak Ekonomi Bakanlığı, olası hareketin dizel yakıta uygulanan özel tüketim vergilerinde basit bir artışla değil, daha ziyade bu ikisinin yeniden düzenlenmesiyle sonuçlanacağını bir notta açıkladı.

Nakliye şirketlerinin protestosu

Karayolu taşımacılığı sektörü kargaşa içinde ve CEO'su Hannes Baumgartner FercamA Il Sole 24 Ore.

“Şirketimizde yakıt maliyeti yaklaşık olarak Toplam maliyet üzerinden %30 karayoluyla mal taşımacılığı faaliyetinin: personel %50'sini oluştururken geri kalan %20'si yapısal maliyetler, bakım maliyetleri ve diğer kalemlerden oluşur.”
Bu bağlamda CEO, dizelde özel tüketim vergisinin artması durumunda, şirketin marjları olmazdı artışı tamamen absorbe etmek zorunda kalacak ve dökmek müşterilere uygulanan oranlardaki artışın bir kısmı. Bu da sonuçta bu artışların ürünün nihai satış fiyatına yansıyarak zarara yol açacaktır. tüketici. Etkilenen ürünler şunlardır: otomotiv, cam, kağıt, aynı zamanda miral su ve bebek bezleri.