BTP başkanı ‘genç davet’in münasebetlerini anlattı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
BTP başkanı ‘genç davet’in münasebetlerini anlattı ANKARA (İGFA) – BTP Genel Lideri Hüseyin Baş, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Gençler halleder” notuyla görüntü paylaştı.

Baş, görüntüye, “Bu ülkeyi gençler yönetsin” davetinin öne sürülen nedenini izah ederek başladı.

Gençlerin ülkeyi yönetmesinden kastının yalnızca genç olmaları olmadığını söz eden BTP önderi şunları söylemiş oldu; “Çağdaş bir bilince, arbededen uzak bir ortamda yaşayarak ulaştıkları için gençlerin ülkeyi yönetmesini savunuyorum. Yoksa bu gençler hengame ediyor, büyüklerimiz de ‘durun evladım yapmayın’ diyen bir konumda duruyor olsaydı ‘ülkeyi yaşlılar yönetsin’ derdim. Lakin bugün bizim ağabeylerimiz, büyüklerimiz arbedeyle boğuşurken gençler alttan dehşetle, ‘bu arbedenin hiç bir yararı yok bize, yapmayın bunu’ diyor. Kimse onları dinlemiyor. Bugün akl-ı selim olan gençler üzere görünüyor.”

“LİDERLERİN RUHSAL DURUMLARI BAHTIMIZI BELİRLİYOR”

Öte yandan “Liderlerin, yöneticilerin, toplumsal ve toplumsal durumları, ruhsal durumları bizim bahtımızı belirliyor” değerlendirmesini de yapan BTP Genel Lideri Hüseyin Baş, “Ben hayli epey eminim ki Türkiye’de fazlaca az sayıda gencin bu biçimde davranabilmesini sağlarsınız. Çok az sayıdadır tahminen de yoktur. Bizim en büyük kârımız, biz bedeller ödedik ve biz şu anda aslında demokrasinin savaşını veriyoruz. O yüzden diğer hasretlerle beslenen, öbür hislere kayan, diğer hisleri öykünen fikirler bizim için fazlaca uzak” diye konuştu.