Aydın Didim’de ÂLÂ Parti Tezsezener ile inanç tazeledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Aydın Didim’de ÂLÂ Parti Tezsezener ile inanç tazeledi AYDIN (İGFA) – Aydın’ın Didim ilçesinde YETERLİ Parti İlçe Lideri Vefa Berk Tezsezener tek liste ile katıldığı genel heyette inanç tazeledi.

Kongreye; Aydın GÜZEL Parti Milletvekili Aydın Adnan Sezgn, Vilayet Lideri Recep Taner, UYGUN Parti ilçe Liderleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile fazlaca sayıda partili katıldı.

Genel şuranın açılışında konuşan Lider Tezsezener; geride bıraktıkları 3 yılda partinin üye sayısını 3 kat arttırarak bin 200 üyeyi aştıklarını söylemiş oldu. Genel Liderimiz Meral Akşener’in tabir ettiği üzere “koltuk değil, ayakkabı eskitmek için” düsturundan yola çıkarak Didim’de gerçekleşen tüm tertiplerde GÜZEL Parti’yi temsil ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini belirten Tezsener, 2023 yılında verilecek olan imtihanda başarılı olacağına inancının tam olduğunu söylemiş oldu.

“AYDIN’DA 1 PARTİ OLACAĞIZ”

İYİ Parti Aydın Vilayet Lideri Recep Taner; Didim’in Aydın teşkilatındaki yerinin farklı olduğunu belirterek, “Diğer ilçelerimizde aday bulmakta zorlanırken Didim’de 5 aday ile görüştük. Sayın Akşener ile yola çıkan cesurlar yardımıyla partimiz bugünkü pozisyona geldi. Amaçlarımızın başında cumhurbaşkanlığı seçimini almak geliyor.Türkiye’de yürürlükte olan başkanlık, yarı başkanlık, tek adamlık ne derseniz diyin, sistemin değişmesi gerekiyor. Milletvekilliği sayısı da değerli. Sizler DÜZGÜN Parti’yi sıfırdan yüzde 15’e getirdiniz. Yapılan tüm engellemelere, spekülasyonlara karşın daha da güzel olacak. Şu anda oyumuz yüzde 27 civarında, Aydın’da 2. partiyiz fakat seçimde 1. parti olacağımızdan kuşkum yok” diye konuştu.

Siyasi konuşmalar daha sonrasında oy verme sürecine geçildi.

Tek liste ile ile gidilen YETERLİ Parti Didim İlçe Başkanlığı seçiminde mevcut lider Vefa Berk Tezsezener ve idaresi bir daha seçildi.