Acun Ilıcalı’nın Masterchef’ten Kovduğu Sav Edilen Fatma Parıltı Uçar Gerçeği TikTok Hesabında Anlattı

kolluk

New member
Ekranların sevilen yarışı Masterchef, yeni toplumsal medya fenomenlerine konut sahipliği yapmaya devam ediyor. Müsabakadan elenen her kişi, kendisini takip eden kitleyle toplumsal medya hesaplarında buluşuyor. Telaffuzları ve yaptıklarıyla yarışın bu dönem en sivri karakterleri içinde bulunan Fatmanur Uçar, elendiği günden beri birbirinden farklı TikTok paylaşımları yapıyor. Gelin, Fatmanur’un paylaşımlarını mercek altına alalım.

Fiziksel farklılığından dolayı kendisini eleştirenlere karşılık vermeye devam ediyor.

Fatmanur Uçar, müsabaka sürecinde doğuştan kalça çıkığı olması sebebiyle fazlaca fazla dışlandığını anlatmıştı. Bu durum kararında bacaklarından birisi öbürüne bakılırsa daha kısa kalmış. Müsabakada bu hususta yaşadığı zorlukları anlatan Fatmanur, TikTok’ta paylaştığı bir görüntünün açıklamasına da ‘Ayağımla dalga geçen ve hiç bir şey olamaz diyenleri dinliyorum.’ yazdı. Görüntüde bir köpek havlama sesi kullanımı da dikkat çekti.

Duygusal yanını ortaya seren Fatmanur, ağlamaklı görüntüler çekiyor.

Bir TikToker’ın şayet olmazsa olmaz görüntüleri içinde bulunan ağlamaklı duygusal görüntüler kervanına Fatmanur Uçar da katılmış. Yorumlarda kendisine ‘Ne oldu sana?’ ve ‘Neyin var?’ üzere sorular soruldu. Uçar’ın bu durumunu aşk acısı olarak yorumlayanlar da oldu. Kendisinin yarışta Barış isimli öteki yarışmacıdan hoşlandığını düşünenler vardı. Fatmanur ise savları geçtiğimiz günlerde yalanlayarak ‘Maalesef ortamızda bir şey yok.’ dedi.

Yemek yemek ve yemek yapmak hâlâ en büyük tutkuları içinde.

Tabii Fatmanur tüm bu paylaşımları içinde yemek yaptığı anları göstermekten de çekinmiyor. Müsabakada denediği tanımlarla heyetten tam not alan Fatmanur, TikTok hesabında yeni tarifler ve yemekler paylaşıyor. Kimileri Fatmanur’u hayli başarılı bulurken kimileri onu doğuşçu olarak görüyor ve elenmesinin yerinde bir karar olduğunu düşünüyor.

Fatmanur, TikTok hesabını canlı yayınlar yapmak için de kullanıyor.

Masterchef’te elenen her yarışmacı büyük bir merak konusu hâline geliyor. Bilhassa müsabakanın art planının nasıl olduğu elenen yarışmacıların anlattıkları üzerinden gözler önüne seriliyor. Fatmanur da artan takipçileriyle TikTok canlı yayınında bir ortaya geldi ve soruları yanıtladı. Sevilen yarışmacı, canlı yayın yaptığı esnada müsabakada en epey tartıştığı Burak Kaya’nın şampiyon olacağının söylenmesine evvel farklı mimiklerle reaksiyon verdi, daha sonra da ‘Olabilir.’ diyerek geçiştirdi.

“Gözünün üstünde kaşın var diye epey arbede etmişliğimiz var.”

Fatmanur yarışın en çok tartışma yaşayan isimlerinden bir tanesiydi. Canlı yayında sık sık Burak Kaya ile ilgili sorular aldıktan daha sonra ‘Burak Kaya beni severdi. Ben de onu severdim. Bir problemimiz yoktu. Fakat yarışta gerilimle bir arada gözünün üzerinde kaşın var diye hengame etmişliğimiz epeyce var.’ dedi. Devamında kendisine öteki yarışmacılardan biri olan Gamze ile niye vedalaşmadığı soruldu. Fatmanur Uçar, bu soruya ‘Onunla niye sarılayım ki?’ diyerek karşılık verdi.

En epeyce merak edilen mevzu ise Fatmanur-Acun kavgasıydı.

Yarışmanın birinci günlerinde toplumsal medyada süratle yayılan bir haberde Masterchef yarışmacısı Fatmanur Uçar’ın, TV8’in sahibi Acun Ilıcalı’yla hengame ettiği yazıyordu. Argümana bakılırsa Acun Ilıcalı, konuk olarak geldiği Masterchef stüdyosunda Fatmanur’un hallerinden rahatsız olmuş ve ona kızmıştı. Bu argüman günlerce konuşulmuştu ve Acun Ilıcalı’dan rastgele bir yalanlama gelmemişti. Masterchef çıkışı canlı yayın açan Fatmanur, bu haberlerin hepsinin palavra olduğunu ve bu biçimde bir şey yaşanmadığını söylemiş oldu.

Yarışmadan ayrılırken göz yaşları döktüğü görülen Fatmanur Uçar, canlı yayında “İyi ki elendim.” dedi.

Kendisine gelen yorumları süratle yanıtlayan ve yakın vakitte Antalya’dan İstanbul’a taşınacağının haberini veren Fatmanur Uçar, kimi soruları karşılıksız bırakmayı tercih etti. Bilhassa Gamze isimli yarışmacıyla ilgili sorulan sorulara yorum yapmamayı yeğleyen Fatmanur Uçar, kendisine gelen tenkitleri de gülerek karşıladı. Takipçilerinden birisi canlı yayına ‘İyi ki elendin.’ yazınca Fatmanur da ‘İyi ki elendim.’ diyerek onayladı ve baş salladı. Yarışmacılar içinde en yeterli yorumları Kıvanç hakkında yaptı ve canlı yayının devamında şampiyon olması için gönlünde iki kişi olduğunu, bunların da Kıvanç ve Metin olduğunu söylemiş oldu. Ayrıyeten ‘Yağız’ı da fazlaca seviyorum. Lakin o üçüncü olabilecek kapasitede bir insan.’ yorumuyla takipçilerini şaşırttı. Pekala, siz Fatmanur Uçar’ın paylaşımları hakkında ne düşünüyorsunuz?