1.022 ağır yaralı ve ağır hasta Ukraynalı Almanya'da tıbbi tedavi gördü

BarnaBi

Global Mod
Global Mod
Almanya'dan ek yardım

Almanya, ağır yaralı ve ağır hastaların tahliyesinin yanı sıra Ukrayna'ya kapsamlı insani destek sağlıyor. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi (BBK), AB afet koruma süreci aracılığıyla alınan tüm yardım taleplerini koordine eder. THW ve BBK, yardım malzemelerinin taşınmasını üstleniyor. Genel olarak, Almanya zaten 500 yardım nakliyesi gerçekleştirillen. Şu ana kadar Ukrayna ve komşu ülkelere sunulan yardım hizmetlerinin değeri yaklaşık 251,6 milyon eurodur. (ağırlıklı olarak tıbbi malzemeler, ilaçlar, motorlu taşıtlar ve kamyonetler, KBRN karşı önlemleri ve enerji sektörü destekleri olmak üzere büyük bağışlar dahil).

Rusya'nın tüm Ukrayna'ya yönelik saldırı savaşı sırasındaki THW misyonu THW tarihinde bugüne kadarki en büyük lojistik operasyonu. Yardım malzemeleri özellikle cepheye yakın bölgelerin yanı sıra Ukrayna'da itfaiye ve kurtarma hizmetlerini de içeren Ukrayna sivil ve afet korumasını desteklemek için kullanılacak. THW, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki yardım malzemelerini tedarik etti:

• Bundan fazla 280 araçbüyük damperli kamyonlar, itfaiye araçları ve özel araçlar (yükseltilebilen çalışma platformları, vakum/yıkama araçları veya tankerler) gibi.
  • Yetersiz 100 inşaat makinesi, paletli ekskavatörler, tırtıllar, kazıcı yükleyiciler, teleskopik tekerlekli yükleyiciler ve yıkım ekskavatörleri gibi.
  • Enerji: 1.300 jeneratör 15-1250 kVA aralığında 400 adet jeneratör, 5-10 kVA aralığında ise 400 adet jeneratör 20 pil depolama.
  • Sıcaklık: Bundan fazla 1.100 ısıtıcı, yağ ısıtıcıları veya sıcak hava jeneratörleri gibi.
  • Konaklama: yaklaşık 30 yaşam konteyneri, 8. Duş ve sıhhi kaplar180 çadır, 8. Tarla mutfakları uyku tulumları, uyku matları ve battaniyelerin yanı sıra.
  • KBRN koruması: 1.600 adet koruyucu tulum, 8.000 adet tek kullanımlık koruyucu elbise, 4.500 adet maske, 24.000 adet maske filtresi ile eldiven, lastik çizme gibi diğer koruyucu malzemeler.
  • Su tedarik etmek: Yüksek kaliteli laboratuvar ekipmanları, 12 adet derin kuyu pompası, 3 adet içme suyu arıtma sistemi.
Ayrıca Federal Hükümet Ukrayna'yı destekliyor… nüfusları için sağlık hizmetleri Acil ihtiyaç duyulan tıp profesyonellerinin eğitimi ve ileri eğitimi, yetişkinlerin ve protezli çocukların bakım kapasitelerinin geliştirilmesi veya ağır yaralı kişilerin tedavisinde Alman uzmanlar tarafından teletıp desteği sağlanmasına yönelik çok sayıda proje aracılığıyla. Şubat 2022'den bu yana, federal hükümetin desteğiyle, Ukrayna'ya kapsamlı teknik bilgi, ekipman ve tedavi malzemeleri sağlamak amacıyla Almanya ve Ukrayna'daki klinikler arasında çok sayıda ağ oluşturuldu.